Депутати Южного протестували систему електронного поіменного голосування

У виконком під час засідання комісії депутати протестували систему електронного голосування «Єдність». Її Южненська міська рада закупила наприкінці 2017 року. Розробниками системи є київські спеціалісти. Досі планшети на засіданнях сесій в Южному не використовували. Напередодні сесії, яка має відбутись 15 лютого, київські фахівці відвідали Южне для перевірки системи.

На засіданні комісії депутати пройшли своєрідні навчання. Кожному з присутніх роздали персональний планшет. Прилад вміщує проекти рішень порядку денного, які розглядатимуться на сесії. Аби віддати свій голос депутатам дається декілька секунд. За цей час на сенсорному екрані необхідно натиснути необхідний варіант відповіді. Всього їх три («за», «проти», «утримався») і вони мають різні кольори. Додатково система визначає тих, хто не взяв участь в голосуванні. Результати поіменного голосування автоматично виводяться на великий екран сесійної зали, як у Верховній Раді. Проте з суттєвою відмінністю, яка засмутила присутніх депутатів – без звукового супроводу.

«Вперше натискаю, поки що все подобається. Начебто все зрозуміло і доступно. Я думаю, що в процесі роботи та прийняття рішень ми все ж таки дізнаємося, на скільки це зручно», — розповіла Тетяна Сергєєва, депутат Южненської міської ради.

Окрім як проголосувати, депутати зможуть  через планшет записатись на виступ під час сесії. Зробити це можна декілька разів.

«Завдяки системі стане менше емоцій, непорозумінь…З початку цього року вступив в силу закон України щодо поіменного голосування. У зв’язку з цим ми виходимо на новий етап. Тепер буде оперативне оприлюднення прийнятих рішень з поіменним голосуванням. Але я думаю, що якийсь час займе плутанина з процедурним опануванням цього програмного продукту. Для підстраховки, дві — три сесії ми будемо, як лічильна комісія, дублювати результати електронного голосування», — запевнив Єгор Смірнов, керівник лічильної комісії.

Голосування в електронному режимі покликане зменшити паперовий документообіг, полегшити процедуру голосування та забезпечити прозорість результатів. Система представляє собою ноутбук, планшети та роутер, завдяки якому створюється закрита мережа вай-фай. Це необхідно, аби інформацію в приладі зберегти конфіденційною.

«На сьогоднішній день є декілька систем, які використовують ради різних рівнів. Наша основна перевага в тому, що ради, які використовують наш продукт мають можливість не друкувати документи. Планшети дозволяють відображати всі проекти рішень в електронному вигляді. Тому кожна рада має можливість економити бюджетні гроші. Ми, навіть, порахували, що за рік – півтора при закупівлі цієї системи вона відбивається», — пояснив Олексій Коломоєць, директор фірми електронних систем голосування «Єдність».

Електронна система «Єдність» обійшлася южненській казні в 99 тисяч гривень.  Вже 15 лютого на засіданні сесії депутати вперше застосують планшети в процесі роботи.

Більше на офіційному сайті ради: https://bit.ly/2r6Eq0L

 

 

Статті