У Лозівській райраді з’явилася система електронного голосування

«Ідея встановлення системи електронного голосування у нас виникла вже давно. За закупівлю програмного забезпечення та обладнання до неї депутати районної ради проголосували ще в травні 2017 року. Після отримання обладнання, його налаштування, проведення апробації та усунення деяких незначних недоліків, роботу депутатського корпусу та виконавчого апарату районної ради було удосконалено.

У нашій раді 34 депутати, і розгляд питань порядку денного займав дуже багато часу. Завдяки ж системі електронного голосування ми змогли в рази підвищити продуктивність нашої роботи. Наприклад, на останній сесії ми розглянули 26 питань, і на це знадобилося менше години. До того ж, при підготовці сесії ми змогли відійти від друкування та копіювання великої кількості паперових матеріалів для депутатів та запрошених на сесію, що в кінцевому рахунку заощаджує бюджетні кошти», – розповідає голова Лозівської районної ради Володимир Лаптєв.

За його словами, система складається із спеціального програмного забезпечення і працює на планшетах, які під час голосування знаходяться у руках депутатів. Для запуску програми на планшетах депутати авторизуються в системі за допомогою персональних логіна та пароля.

Після винесення питання на голосування на екрані з’являється 3 позиції і кожному депутату пропонується натиснути одну із клавіш «за», «проти», «утримався». Після завершення часу голосування на демонстраційний екран у залі виводяться результати та стан рішення «прийнято/не прийнято», за бажанням депутата можна відкрити як поіменне голосування (хто з депутатів і як голосував), а також стан голосування пофракційно.

«В середньому, весь процес голосування голосування з одного питання порядку денного за допомогою системи займає менше хвилини, що сприяє більш раціональному використанню часу. Але це не єдина перевага. Окрім цього, депутати за допомогою системи можуть записатися на виступ, переглянути на своїх планшетах проекти рішень, порядок денний, по закінченню роботи фахівці виконавчого апарату районної ради можуть у той же день оперативно роздрукувати прийняті рішення, електронні протоколи результатів голосування, інші матеріали», – зазначає Володимир Лаптєв.

Основна ж вигода для громади, як зазначають розробники системи електронного голосування, – підвищення прозорості роботи місцевої ради. «Система дозволяє: швидке завантаження і оприлюднення документів; можливість налаштування та перелаштування системи під потреби конкретної ради; довгострокове зберігання даних в системі; швидке розгортання системи в різних залах; оперативне формування електронних протоколів результатів голосування і вивантаження їх на сайт районної ради. І кожен житель територіальної громади зайшовши на сайт ради, зможе відразу ж після завершення пленарного засідання сесії ради, дізнатися, як голосував той чи інший депутат з кожного питання порядку денного», – деталізує Олексій Коломоєць, керівник компанії, яка створила систему «Єдність».

Джерело статті — сайт Лозівської районної ради

Статті