Рені-Одеса: «Ренійська міська рада зробила перший крок до електронного голосування»

Запровадження «планшетної» системи дозволить депутатам економити купу паперу і більш оперативно розглядати питання порядку денного.

15 травня Рені зробив перший крок до електронного поіменного голосування. Міський голова Ігор Плехов провів зустріч з представниками проекту «Система електронного голосування Єдність» Костянтином Карідою і Олексієм Коломойцем. Про це порталу «Рені-Одеса» повідомив секретар міської ради Сергій Кобенко.

Мер детально ознайомився з принципом роботи системи, особисто оцінив простоту і зручність у використанні. За інформацією директора з розвитку проекту Олексія Коломойця, система надійно захищена від стороннього втручання. Реєстрація в системі кожного депутата відбувається шляхом введення персонального логіна і пароля.

За допомогою системи депутати можуть не тільки проголосувати, але і записатися на виступ, ознайомитися з програмою пленарного дня, подивитися проекти рішень, протоколи голосувань. Тобто, зникає необхідність друкувати великі стоси паперу з правками до існуючих нормативних актів. Все доступно в електронному вигляді — на планшетах.

Після презентації проекту Ігор Плехов зазначив, що впровадження системи електронного голосування є своєчасним і необхідним. Але до цього питання необхідно повернутися після виділення приміщення для проведення сесій міської ради.

До сказаного додамо, що щорічно тисячі місцевих рад по всій Україні витрачають мільйони гривень на друк документів до сесій, і все це кошти місцевої громади, які можна заощадити завдяки впровадженню системи електронного голосування на планшетах. Це питання неодноразово піднімалося на засіданнях постійних комісій та на сесіях Ренійської міської ради. Адже така система — це не тільки зручність роботи депутатів, зокрема, лічильної комісії, а й оперативність розгляду питань порядку денного, відкритість і прозорість роботи ради.

Оригінал статті розміщено на сайті Рені-Одеса

Статті