Панорама Полтавщини: «Депутати Глобинської міської ради голосуватимуть з планшетів»

У Глобинській міській раді тестували систему електронного голосування. Вже на наступному засіданні сесії депутати Глобинської міської ради голосуватимуть по-новому: позицію «за», «проти», «утримався» визначатимуть не шляхом підняття рук чи опитуванням, а натисканням відповідних клавіш на планшеті.
«Закупівля системи – це не просто наша забаганка. Сьогодення вимагає, як ніколи, публічності та прозорості роботи ради. Одним з найдоступніших та найпростіших способів досягнення цієї мети є оперативне розміщення на сайті ради результатів поіменного голосування. Система, яку ми придбали, дозволяє зробити це максимально швидко. Упевнений, її впровадження позитивно вплине на продуктивність роботи депутатського корпусу та публічність роботи ради», – зазначив Глобинський міський голова Станіслав Джусь.

Директор ТОВ «Світапп» Олексій Коломоєць, розробник системи Ednist, відзначив її функціональність. За його словами, система надійно захищена від стороннього втручання. Реєстрація у системі кожного депутата відбувається шляхом введення персонального логіна та пароля.

За допомогою системи депутати можуть не лише проголосувати, а й записатися на виступ, ознайомитися з програмою пленарного дня, переглянути проекти рішень, протоколи голосувань. Тобто, зникає потреба друкувати великі стоси паперу з проектами рішень, правками до існуючих нормативних актів. Все доступно в електронному вигляді – на планшетах.

«За результатами нашого спілкування з депутатами та приблизними підрахунками, система може окупитися вже за рік, якщо мова йде про раду, де більше 25–30 депутатів. І кожен наступний рік роботи такої системи  –це економія коштів місцевої громади», – наголосив керівник проекту Ednist.

Оригінал статті розміщено в газеті «Панорама Полтавщини»

Статті